Uzdatnianie wody podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich

 

SOCHI 2014

EUROWATER z dumą ogłasza, że dostarczyła technologię uzdatniania wody na Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014 w Soczi w Rosji. Lód wykonany ze specjalnie zaprojektowanej stacji uzdatniania wody zamontowanej na ramie utworzy tor łyżwiarski. Łyżwiarstwo szybkie wymaga bardzo wysokiej jakości lodu ze względów bezpieczeństwa. Dostarczana uzdatniona woda gwarantuje najwyższą jakość lodu bez mechanicznych uszkodzeń, pęcherzyków oraz soli.

Budowa stacji uzdatniania wody

Film o budowie stacji uzdatniania na ramie. Pełen ekran po dwukrotnym kliknięciu .

Woda dla szybkiej jazdy

W łyżwiarstwie szybkim o wygranej często decydują tysięczne sekundy. Kiedy Kazakhstan wygrał konkurs na organizację Azjatyckich Igrzysk Zimowych w 2011 r., postanowiono zbudować duże lodowisko w Astanie.

Zadanie stworzenia odpowiedniego toru powierzono dwóm holenderskim specjalistom w tej dziedzinie - Bertus Butter i Marcel Boukens. Jednym z ich innowacyjnych pomysłów było wykorzystanie do wytworzenia lodu specjalnie uzdatnionej wody. Eurowater dostarczyło technologię, która zdołała sprostać wymogom holenderskich ekspertów. Podczas igrzysk ustanowiono dziewięć rekordów kontynentalnych, a uzdatnienie wody, według Marcel Boukens, odegrało znaczącą rolę w przygotowaniu lodu do szybkiej jazdy.

Nietolerowane usterki

Dla Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Sochi, EUROWATER dostarczyła podobne rozwiązania. Stacja uzdatniania wody została wykonana i zamontowana na ramie w fabryce EUROWATER w Danii. 

Jak zawsze, Igrzyska Olimpijskie to prestiżowy projekt. Oczywistym jest iż organizatorzy nie chcieliby zakłócić wydarzenia przez techniczne usterki. Dlatego zażądano dokładnie przetestowanych i niezawodnych kompleksowych technologii. Na szczęście, jest to jedna z podstawowych kompetencji EUROWATER.
 

Ponadto, stacja uzdatniania wody została zaprojektowana w odniesieniu do niskiego zużycia wody i energii.

Stacja

WTP-F firmy EUROWATER to kompletna stacja uzdatniania wody na ramie. Jest dostarczana z fabrycznie wykonanym orurowaniem i okablowaniem, a jej wydajność i próba ciśnienia testowane są przed wysyłką. To wszystko zapewnia optymalne bezpieczeństwo, kompaktowe rozmiary i minimalny montaż na miejscu. Stacja jest gotowa do użycia w momencie dostawy, wystarczy podłączyć wodę i energię!

 Frame mounted water treatment plant for Sochi 2014

Model 3D z stacji uzdatniania wody dla Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014. Kliknij, aby zobaczyć większą wersję.

CZYSTA WODA – PERFEKCYJNY LÓD

Stacja uzdatniania wody obejmuje kilka etapów. Surowa woda została poddana obróbce wstępnej, aby spełnić wymagania dla wody pitnej, zgodnie z lokalnymi przepisami. Uzdatniona woda jest zatem również przeznaczona do końcowej filtracji substancji i cząstek koloidalnych, wyeliminowania ewentualnych pozostałości chloru, zmniejszenia twardości wody i usunięcia rozpuszczonych soli/jonów do określonego poziomu. W niektórych miejscach woda ogrzewana jest wymiennikami ciepła, co znacznie zmniejsza ilość powietrza i pęcherzyków w wodzie, co zapewnia wysokojakościowy i jednolicie przejrzysty lód. 

Uzdatniona woda Urządzenia WTP-F na ramie
Przepływ.......2 x 5 m3/h Filtry mechaniczne 2 x EF5
Przewodność < 20 µS/cm Filtry z węglem aktywnym 2 x ACP 1801
  Zmiękczacz duplex SMP 1202
  Stacja odwróconej osmozy 2 x C4-4
  CIP
  Centralna szafa sterowania PLC

 

Czytaj więcej

 

Linki

Uzdatnianie wody Eurowater.