Uzdatnianie wody dla elektrociepłowni i elektrowni 

 

Kotły i turbiny do produkcji ciepła i elektryczności są bardzo wrażliwe na korozję, osady i kamień powodowane przez rozpuszczone w wodzie sole oraz inne cząstki. Usunięcie tych związków z wody ma zasadnicze znaczenie dla żywotności, eksploatacji i bezpieczeństwa systemów energetycznych. Odpowiednie uzdatnianie wody zapewnia bezawaryjną eksploatację i optymalizację kosztów.


 

 

Ultra czysta woda uzyskiwana w procesie wymiany jonowej

 Niskie zużycie chemikaliów

 Wysoki odzysk wody

Woda zasilająca kocioł może zostać uprzednio zdemineralizowana za pomocą technologii UPCORE. Technologia ta zapewnia efektywne zużycie chemikaliów do regeneracji oraz łączy zalety demineralizacji w procesie wymiany jonowej z regeneracją przeciwprądową. 

Duńska firma energetyczna Verdo dostarcza prąd do 32.000 odbiorców i energię cieplną do 10.500 klientów. Zastosowany system uzdatniania wody uzupełniającej wykorzystuje technologię UPCORE do zasilania wysokociśnieniowego kotła parowego. Więcej o zastosowaniu wody ultra czystej w elektrociepłowni  Verdo.    

 

 

 

Wolne od chemikaliów rozwiązanie dla wody ultra czystej

 Bez chemikaliów

 Minimalizacja oddziaływania na środowisko

W austriackiej elektrowni Energie Steiermark w Grazu, stacja uzdatniania wody składa się z dwóch niezależnych linii z dwupasową odwróconą osmozą, odgazowywaczem membranowym i EDI wytwarzającą ultra czystą wodę – bez użycia chemikaliów.

Więcej o zastosowaniu wody ultra czystej w elektrowni w Grazu.


 

Plug-and-play plant with softening, reverse osmosis, demineralization by EDI, and control panel. This plant provides ultrapure make-up water for a high-pressure steam boiler.

Podłącz i używaj

Wybrane stacje uzdatniania wody Eurowater mogą być montowane na ramie jako kompaktowe, kompletne jednostki, gotowe do natychmiastowego użycia. Pozwala to na  wykonanie  próby ciśnieniowej,  testów  funkcjonalnych  oraz innych testów fabrycznych (FAT) stacji jeszcze przed dostawą do Klienta

Kompletna stacja posiada fabrycznie podłączone wewnętrzne orurowanie i instalacje elektryczne. Podlega także fabrycznym testom wydajnościowym i próbom ciśnieniowym. Zabudowa w kontenerze lub na ramie pozwala na osiągnięcie optymalnego bezpieczeństwa. 

Więcej o rozwiązaniach: podłącz i używaj.

 


 

Czytaj więcej

 

Linki

Uzdatnianie wody Eurowater.

Głównym tematem jest woda

Bezpieczeństwo dostaw, zielona konwersja, zrównoważony rozwój i inwestycje, to czołowe wyzwania sektora energetycznego. Efektywne zarządzanie zasobami systemu ciepłowniczego jest kluczowym parametrem dla odpowiedniej rentowności przedsiębiorstwa energetycznego a wymaganiem dla osiągnięcia efektywności jest prawidłowe uzdatnianie wody.

Niniejszą broszurę poświęcamy wodzie! Przeczytaj o tym jak zmniejszać ryzyko korozji i zużycie kotła przez zapewnienie odpowiedniego uzdatniania wody uzupełniającej dla kotłów wysokociśnieniowych. Broszura obejmuje również uzdatnianie wody dla ciepłownictwa.  Kliknij aby pobrać broszurę (PDF 5,17 MB).  

Pobierz ulotkę na temat uzdatniania wody dla ciepłowni i elektrociepłowni

 

Wynajmij mobilną stację uzdatniania wody dostosowaną do Twoich potrzeb

W przypadku tymczasowej potrzeby związanej z uzdatnianiem wody, praktycznym rozwiązaniem jest wynajęcie mobilnej stacji uzdatniania wody EUROWATER. Krótki film (2 min.) pokazuje w jaki sposób EUROWATER rozwiązuje problem Klienta za pomocą mobilnej stacji uzdatniania.

Jeżeli potrzebujesz wody pitnej, zmiękczonej, zdemineralizowanej, bądź wysokiej czystości wody zdemineralizowanej o niskiej zawartości materii organicznej i mikroorganizmów, rozwiązaniem jest wynajem stacji oferowany przez EUROWATER.

Więcej o mobilnych stacjach uzdatniania wody oraz kontakt w celu informacji i rezerwacji.