Przemysł chemiczny

Kompletna stacja uzdatniania wody do produkcji wody kotłowej i wody procesowej. Instalacja jest całkowicie pozbawiona silikonu, czego wymagał zamawiający.

W niemal każdej gałęzi przemysłu chemicznego woda używana jest zarówno jako składnik produktu, jak i w samym procesie produkcyjnym.     

Przemysł chemiczny zawiera w sobie produkcję podstawowych chemikaliów, pestycydów oraz produktów agrochemicznych, farb i lakierów, mydła, zmywaczy oraz środków czyszczących, perfum, szamponów do włosów, środków farmaceutycznych i leków.  

Zazwyczaj jakość wody wodociągowej jest niewystarczająca z powodu zawartości soli nieorganicznych, które zakłócają lub uniemożliwiają produkcję.    

Zarówno woda zmiękczona, jak i zdemineralizowana często używana jest w wielu płynach chemicznych, co zapewnia niezmieniony skład oraz wygląd produktów. Jednocześnie unika się wytrącania, nawet przy silniejszym oddziaływaniu termicznym.      

Ze względu na wieloletnią współpracę z przemysłem chemicznym, nabyliśmy wysoki poziom wiedzy oraz doświadczenie w zakresie zastosowań wody procesowej, wody pitnej, wody chłodniczej, wody płuczącej, wody kotłowej, itp.

 
Woda procesowa dla przemysłu kosmetycznego. Instalacja składa się ze stacji zmiękczania, jednostki odwróconej osmozy stali nierdzewnej AISI 316 oraz jednostki EDI. Wszystkie urządzenia odkażać można przy pomocy gorącej wody.

Czytaj więcej

 

Linki

Uzdatnianie wody Eurowater.