Przemysł farmaceutyczny

W branży farmaceutycznej woda odgrywa rolę w samym produkcie, procesie produkcji, oraz w procesach czyszczenia. W związku z tym wymagania dotyczące jakości wody są wysokie.

W branży farmaceutycznej woda jest częścią samego produktu, procesów produkcyjnych, jak również procesów myjących. W sumie stwarza to wymagania wysokiej jakości wody. Parametry wody użytkowej są niewystarczające, ponieważ woda zawiera sole, materię organiczną, cząstki i mikroorganizmy, które zanieczyszczają lub nawet niszczą produkty i procesy. Woda dla przemysłu farmaceutycznego musi być wysokiej jakości i jednocześnie spełniać wymogi prawne sformułowane w farmakopei, która określa jej dopuszczalne parametry.

EUROWATER stale podąża za zmianami w specyfikacji wymogów wody dla przemysłu farmaceutycznego. Koncentrujemy się na zapewnieniu naszym Klientom profesjonalnego doradztwa i wsparcia, aby zapewnić właściwy wybór urządzeń do uzdatniania wody. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Woda zmiękczona i zdemineralizowana wykorzystywana jest w wielu procesach w celu zapewnienia jednolitej jakości wody wchodzącej w skład produktu końcowego oraz w celu ułatwienia ostatecznej walidacji.

Uzdatnianie celowe
Sole, cząstki, materia organiczna, humus i mikroorganizmy są usuwane za pomocą filtracji membranowej. Jako dodatkowy środek ostrożności przeciwko mikroorganizmom, mogą być zainstalowane jednostki dezynfekcji UV i filtry sterylne.

Systemy rur
Przemysł farmaceutyczny stwarza wysokie zapotrzebowanie zarówno na osprzęt, jak i na akcesoria rurociągów do wody procesowej. Prawidłowa konstrukcja ma zasadnicze znaczenie dla jakości produktu końcowego. Projektowanie koncentruje się na znalezieniu najlepszych możliwych elementów konstrukcyjnych. Wybór materiałów odzwierciedla cele ich zastosowania oraz wymagania klienta dotyczące specyfikacji produktu. Firma EUROWATER oferuje szereg systemów rur ze standardowych materiałów (PP, PP-N, PVDF, stali nierdzewnej AISI 316L). Gdziekolwiek jest to możliwe, dostosowujemy materiały do wymagań Klienta.

Walidacja
Wszystkie stacje uzdatniania wody EUROWATER posiadają standardowy program walidacji oraz standardową dokumentację. Dokumentacja dostosowana będzie do indywidualnych potrzeb.

Indywidualne rozwiązania i optymalne gospodarowanie
EUROWATER jest dostawcą kompletnych rozwiązań uzdatniania wody dla przemysłu farmaceutycznego. Nasi doświadczeni inżynierowie pomogą zbudować optymalną stację uzdatniania wody w oparciu o takie dane jak zastosowanie produktu, czas użytkowania, ekonomika pracy, profil środowiskowy. Właściwe uzdatnianie wody przyczynia się do utrzymania optymalnej jakości i wyglądu Twoich produktów.

Czytaj więcej

 

Linki

Uzdatnianie wody Eurowater.