Przemysł tekstylny

Wiele procesów w przemyśle włókienniczym ma ścisły związek z wodą. Woda produkowana jest dla kotła jako woda kotłowa, do nawilżania i spłukiwania, czyli do kluczowych procesów, podczas których wytwarzane są tekstylia.
 
Stosowanie wody w procesach mokrych
Woda płucząca stosowana jest podczas procesów mokrych np. obróbki wstępnej, barwienia, drukowania i podczas późniejszej obróbki tkanin. Podczas filtracji wstępnej niepożądane substancje, które zostały dodane do tekstyliów w poprzednich procesach produkcyjnych, są wymywane. Podczas barwienia i drukowania tekstyliów włókienniczych w celu uzyskania najlepszych wyników należy użyć wody zmiękczonej. Na koniec procesów, nadwyżki substancji koloryzujących i drukujących są wymywane.

Minimalizacja szkodliwego wpływu na środowisko
Celem uzdatniania wody jest między innymi zminimalizowanie szkodliwego wpływu na środowisko chemikaliów i innych szkodliwych substancji oraz ograniczenie ilości odprowadzanych ścieków.

Przemysł tekstylny to odbiorca bardzo dużych ilości wody. Z tego względu właściwe uzdatnianie wody jest ważne w celu osiągnięcia dobrych wyników w odniesieniu do produktu końcowego, procesów produkcji, środowiska naturalnego i kosztów wytwarzania.

Czytaj więcej

 

Linki

Uzdatnianie wody Eurowater.