Mniejsze wodociągi

Wiele gospodarstw, domów i firm usytuowanych jest w miejscach, które uniemożliwiają połączenie z większym wodociągiem komunalnym. Możemy dostarczyć niezależną stację uzdatniania pracującą na wodzie gruntowej.

Wiele niedogodności
Czy pranie ma odcień czerwony, czy występują zacieki na umywalce, czy woda ma przykry smak i jest mętna ? W takiej sytuacji najprawdopodobniej występują zbyt duże ilości żelaza w wodzie. Jeśli pranie ma odcień żółtawy lub jeśli istnieją czarne osady w wodzie, często mangan jest przyczyną problemu. Woda pitna może zawierać także duże ilości agresywnego dwutlenku węgla, który powoduje korozję rur i urządzeń.

Rozwiązanie
Rozwiązanie jest proste, a my posiadamy wieloletnie doświadczenie związane z tym problemem: zamknięty filtr ciśnieniowy, który usuwa żelazo, mangan, amoniak, neutralizuje agresywny dwutlenek węgla oraz filtruje zanieczyszczenia mechaniczne. Jest to idealne rozwiązanie dla konsumentów poza zasięgiem publicznego wodociągu oraz dla innych mniejszych odbiorców wody np. gospodarstw domowych, mniejszych wodociągów komunalnych, gospodarstw rolnych oraz rynku ogrodniczego. Filtr ciśnieniowy składa się zazwyczaj ze zbiornika filtracyjnego, systemu zaworów, manometru oraz kurka testowego.

Ręczny lub automatyczny filtr ciśnieniowy
Firma EUROWATER produkuje dwa rodzaje filtrów ciśnieniowych, ręczny typu NS oraz automatyczny typu NSB.

NS jest odpowiedni szczególnie dla małych i średnich potrzeb zaopatrzenia w wodę pitną, których użytkownicy chcą dokonywać płukania ręcznego. Filtr potrzebuje płukania zazwyczaj 1-2 razy w tygodniu.

Automatyczny filtr ciśnieniowy NSB jest używany dla większych dostaw wody lub jeśli użytkownik nie chce dokonywać płukania ręcznego. Sterownik ułatwia programowanie czasu płukania filtra. Jeżeli zużycie wody wzrasta lub gdy zmienia się jakość wody, w łatwy sposób można przestawić ustawienia na sterowniku.

Możesz przeczytać więcej o naszych filtrach ciśnieniowych o wydajnościach do 100 m³/ h na jednostkę filtracji ciśnieniowej w kolumnie obok.

Ręczny filtr ciśnieniowy typu NS oraz automatyczny typu NSB.

Czytaj więcej 

 

Linki

Uzdatnianie wody Eurowater.