Woda procesowa

Woda procesowa to powszechna nazwa dla wody nieklasyfikowanej jako woda pitna. Woda procesowa używana jest w procesach technologicznych, procesach produkcyjnych, w elektrowniach i elektrociepłowniach oraz w instytucjach. Woda procesowa podlega uzdatnieniu w szerszym zakresie, m.in. zmiękczaniu oraz demineralizacji.

Uzdatnianie wody przemysłowej
Prawdopodobnie każdy produkt korzysta z wody w którymś z etapów procesu produkcyjnego. Używanie wody dla potrzeb przemysłu zawiera w sobie cele takie jak: wytwarzanie, przetwarzanie, mycie, rozcieńczanie, chłodzenie lub transportowanie produktu, dodawanie wody do produktu lub dla potrzeb sanitarnych zakładu produkcyjnego. Niektóre branże wykorzystujące duże ilości wody produkują towary takie jak żywność i napoje, papier, chemikalia, ropę naftową lub metale hutnicze.

Woda do celów komercyjnych
Komercyjne zastosowanie wody ma duże znaczenie. Bez niego nie spotkalibyśmy żadnej restauracji serwującej steki lub kurczaki, pizzerii i żadnego tego typu miejsc. Wraz z miejscami przygotowywania posiłków, woda do celów komercyjnych zaopatruje motele, biura, instytucje wojskowe itp.

Duże zaangażowanie
Na bazie szerokiej gamy produktów, wieloletniego doświadczenia i ogromnego zaangażowania firma EUROWATER wykonuje projekty w niezliczonych polach zastosowań- zarówno tradycyjnych, jak i specjalnych.

To oczywiście nie wszystko. Prosimy o kontakt z najbliższym biurem, aby uzyskać więcej informacji na temat uzdatniania wody dla Państwa potrzeb.

 
Woda kotłowa

Woda kotłowa

Niedogodności związane z osadzaniem się kamienia, korozją, częstym odsalaniem oraz wysokim zużyciem środków do korekty chemicznej mogą zostać zminimalizowane dzięki urządzeniom firmy EUROWATER. Nasze instalacje do uzdatniania wody przyczyniają się do osiągnięcia bezawaryjnej i ekonomicznej pracy kotła.

 

Ciepłownictwo         

Najczęstszymi problemami w instalacjach ciepłowniczych są: korozja, wycieki oraz wzrost bakterii. Problemy te są spowodowane przez tlen, sole i zanieczyszczenia mechaniczne obecne w wodzie. Właściwe uzdatnianie wody zapewnia bezproblemowe działanie urządzeń i ekonomię pracy.

 

 

Woda procesowa

Woda wodociągowa zanim będzie mogła być użyta do produkcji, często wymaga dodatkowego uzdatnienia. W celu zapewnienia wody do wytwarzania produktów najwyższej jakości, trwałości oraz o najlepszym wyglądzie, firma EUROWATER dostarcza kompletne rozwiązania do uzdatniania wody w prawie wszystkich branżach.

 

Woda płucząca

Woda płucząca stosowana jest w wielu różnych dziedzinach w obrębie branży. Firma EUROWATER posiada duże doświadczenie w uzdatnianiu wody procesowej w takich dziedzinach jak produkcja szkła płaskiego, żywności, mikroelektronika, obróbka powierzchni, itp.

 

Woda chłodnicza

Potrzeba uzdatniania wody jest największa w przypadku chłodni kominowych i kondensorów. Uzdatnianie wody zapobiega powstawaniu uwodnionych osadów, substancji rozpuszczonych, korozji i biologicznego wzrostu. Prawidłowe uzdatnianie wody chłodniczej zapewnia długą żywotność Twojej instalacji, jak również lepszą ekonomię pracy.

 

Woda do nawilżania

Znaczne wahania wilgotności powietrza mogą szkodliwie wpływać na materiały i przedmioty, natomiast suche powietrze wpływa negatywnie na komfort odczuwalny przez ludzi. Można temu zapobiec dodatkowo zwiększając wilgotność powietrza przy pomocy pary wodnej lub atomizacji wody. 

 

Czytaj więcej

 

Linki

Uzdatnianie wody Eurowater.