Ciepłownictwo

Idealna woda podawana do miejskiej sieci ciepłowniczej w celu uzupełnienia ubytków powinna być zdemineralizowana, odtleniona, pozbawiona zanieczyszczeń mechanicznych, a jej odczyn korygowany poprzez dozowanie środków chemicznych. Jeśli te parametry nie są spełniane, istnieje ryzyko wystąpienia korozji i zamulenia instalacji, a w konsekwencji skrócenie jej żywotności.

Woda uzupełniająca obieg oraz odsalanie części strumienia wody obiegowej
Standardowe produkty oferowane przez Eurowater zapewniają uzyskanie odpowiednich parametrów zarówno wody uzupełniającej, jak i demineralizacji części strumienia. Efekty uzyskujemy, stosując głównie procesy zmiękczania, demineralizacji, odtleniania i dealkalizacji.

Opłacalność inwestycji
Zakupując stację uzdatniania wody Eurowater zyskujecie Państwo wiele korzyści. Lista tych korzyści jest długa, od obniżenia ryzyka korozji, powstającej w wyniku procesów chemicznych i biologicznych, po zmniejszenie wydatków na środki do korekty chemicznej i wydłużenie żywotności instalacji.

Uzdatnianie wody uzupełniającej dla sieci ciepłowniczej, składające się ze stacji odwróconej osmozy o wydajności 15 m³ / h, oraz stacji zmiękczania jako uzdatnianie wstępne w celu usuwania wapnia i manganu.

Czytaj więcej

 

Linki

Uzdatnianie wody Eurowater.